Shoptet

Shoptet je oblíbené řešení internetového obchodu a už v základu umí mnoho funkcí. Mezi jeho velké plus je vytvoření dvěma kliky kdy dostanete okamžitě přístup do administrace a můžete začít budovat e-shop.

Naše firma nemá s touto platformou nic společného, ale pokud potřebujete na Shoptet pomoci s nastavením, tvorbou grafiky, bannerů či kódování, můžeme Vám pomoci. Na Shoptetu tyto úkony pravidelně provádíme a to od tvorby loga, bannerů, stromové struktury kategorí až po celkové nastavení marketingu, do kterého patří propojení s heureka.cz, zbozi.cz nebo google nákupy.

Víme, že pouhým propojením e-shopu se zbožovými porovnávači to nekončí a je potřeba nastavit také konverzní kódy, namapovat kategorie a napojit remarketing, retargeting či udělat SEO a vypracovat čtivé články s hodnotnými klíčovými slovy.

Mezi naší nejčastější práci patří parsování XML feedu, které slouží pro napojení na dodavatele a aktualizaci zboží. Zde už může uživatel narazit na struktury daného XML feedu, který není pro Shoptet validní. Validitu si lze snadno ověřit přímo ve validátoru, který Shoptet nabízí, najdete ho zde. Pokud soubor neprojde tímto validátorem, je potřeba jej upravit do specifikovaných struktur.

Na rozdíl od Prestashopu, kde se parsuje XML feed přímo do databáze a není potřeba jej validovat zde vziká problém, protože je zapotřebí upravit soubor tak, aby prošel validátorem a mohl se nahrát. Většinou se jedná o jednorázovou uprávu skriptem kdy se soubor od dodavatele nahraje na server, tam se následně přetvoří struktura a ta je podaná Shoptetu. Další možnost je přeparsovat feed přes Mergado což se nemusí vždy na 100% podařit a navíc se zde platí měsíční paušál v takové výši, která poskytne hosting na Prestashopu na celý rok.

Naší programátoři, grafici, marketingoví a copyright specialisté Vám velmi rádi pomohou s úpravou a pomocí na internetovém řešení Shoptet. Celkově řešení e-shopu na platformě Shoptet doporučujeme, ale určitě není určená všem. Velké mínus je měsíční tarif, který je až několik tisíc měsíčně, složité požadavky na podpoře se řeší občas těžko a e-shop nebude nikdy Váš, máte jej pouze v pronájmu.

Pokud se, ale pohybujeme ve svéře pronájmu e-shopu a jeho velmi rychlého vytvoření, je Shoptet dle nás nejlepší volbou. Mějme ovšem na paměti, že pouhým vytvořením e-shopu vše začíná a práce z hlediska SEO, grafiky, kódování či programování nás teprve čeká. S tímto Vám ovšem rádi pomůžeme a předáme hotový e-shop se vším nastavením.